Fundacja Qualitas

FUNDACJA QUALITAS

Fundacja Qualitas Europejskie Centrum Promocji Dobrych Praktyk Biznesowych od początku swojego istnienia za cel stawia sobie wspieranie i promowanie idei jakości oraz dobrych praktyk w biznesie. Realizuje go poprzez popularyzowanie projakościowego sposobu myślenia, merytoryczną obecność na licznych spotkaniach, seminariach, konferencjach czy kongresach związanych z jakością. Z inicjatywy Fundacji organizowanych jest kilka ogólnopolskich i międzynarodowych projektów, a wspólnie z naszymi europejskimi partnerami staramy się tworzyć nowe wartości, wdrażać innowacyjne rozwiązania i dążyć do doskonalenia w jakości.

Certyfikat JAKOŚĆ ROKU®

To kluczowy, realizowany od ponad 10 lat, projekt Fundacji i jednocześnie największa w Polsce inicjatywa promująca przedsiębiorstwa, organizacje i jednostki naukowo-badawcze, dla których wysoka jakość produktów, usług czy innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań stanowi priorytet, a także wyznacza ścieżkę dalszego rozwoju. Certyfikat JAKOŚĆ ROKU® to prestiżowy znak przyznawany przedsiębiorstwom, instytucjom i jednostkom naukowo-badawczym, które odznaczają się wysoką jakością. Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił prawa ochronnego, dzięki czemu jest on zarejestrowanym znakiem towarowym.

Znak towarowy

Europejski Kongres Jakości

To jedyne wydarzenie w naszym kraju, podczas którego w dyskusję o jakości włączają się zarówno praktycy, jak i teoretycy tematu. Pierwszą edycję Kongresu, która odbywała się w 2015 roku pod hasłem "JAKOŚĆ. Nowa perspektywa", swoją obecnością zaszczycili m.in. dr Eric Janssens - Dyrektor Generalny European Organization for Quality z siedzibą w Brukseli, prof. Andrzej Blikle - autor książki "Doktryna Jakości", który przez lata zarządzał jedną z najstarszych i najbardziej znanych firm rodzinnych „A.Blikle Sp. z o.o.”, a także przedstawiciele władz państwowych i jednostek samorządowych oraz reprezentanci europejskich i polskich organizacji działających w obszarze jakości.

Europejski Kongres Jakości to wydarzenie, które ma na celu na stałe wpisać się w krajobraz gospodarczy Europy Środkowej. Pierwszą edycję EKJ swoimi patronatami honorowymi objęli m.in. Minister Gospodarki Janusz Piechociński, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Krajowa Izba Gospodarcza. II edycja Europejskiego Kongresu Jakości, odbyła się w marcu 2016 roku w Warszawie. Kolejna odsłona tego wydarzenia już niebawem w marcu 2017 roku.

IKAR JAKOŚCI

To najnowszy projekt Fundacji Qualitas, dla której szczególne znaczenie ma wykorzystanie potencjału młodego pokolenia. IKAR JAKOŚCI to ogólnopolski konkurs na najlepszą pracę magisterską z zakresu zarządzania jakością. Inicjatywa odbywa się we współpracy z uczelniami z całego kraju.

Współpraca

Fundacja Qualitas jest aktywnym członkiem uznanych organizacji działających w obszarze jakości:
European Organization for Quality z siedzibą w Brukseli (Fundacja Qualitas jest afiliowanym członkiem i jedynym niepublicznym podmiotem wspieranym przez EOQ w Polsce) oraz Klubu Polskie Forum ISO 9000 (status członka rzeczywistego).

EOQkpfiso
 

Statut

Statut

 

ZarządKrzysztof Stadler
Krzysztof Stadler,
prezes zarządu
Natalia Zarzeka
Natalia Zarzeka,
wiceprezes zarządu
 

Kontakt

FUNDACJA QUALITAS
EUROPEJSKIE CENTRUM PROMOCJI DOBRYCH PRAKTYK BIZNESOWYCH


ul. Ks. Bpa. Bednorza 2a-6
40 - 384 Katowice

zgloszenia@jakoscroku.pl
tel. 32 / 784 74 00

NIP: 9542739924
KRS: 0000434586

NEWSLETTER
Dołącz do nas i zadbaj o JAKOŚĆ!